ELVA JÕE MATKAD

Elva jõgi on Emajõe parempoolne lisajõgi. Jõe pikkus on 85,3 km ja valgala 451,4 km², üldine langus 144 meetrit (lang 2,0 m/km). Elva jõgi saab alguse Otepää valgjärvest ja suubub Emajõkke. Elva veetee algab Hellenurmest. Üldiselt soovitatakse lõiku Helleurmest Tartu Maratoni sillani vältida, kuid meile ja meie süstadele on see lõik just kõige seikluslikum. See on kitsas, käänuline ja kiirevooluline. Olenevalt tempost ja takistustest võib selle lõiguga aega minna 2-6 tundi. Keskmiselt siiski 3-4 tundi. Saame näha Hellenurmes  asuvat 125 aastast mõisnike Middendorffide ehitatud vesiveskit ja mõisakompleksi. Üsna matka algusesse jääb mõisaproua jalutuskoht – Lustimägi. Elva-Vitipalu maastikukaitsealal näeme Elva ürgoru liivapaljandeid.

Suurveematk sõltuvalt vee hulgast saab olema kiire või mitte nii kiire. Kuid kindlasti peab olema alati tähelepanelik ja kiire reageerimisega. jne….

Elva jõe matkad

Võhandu jõe matkad

Valgejõe matkad

Piusa jõe matkad

Purtse jõe matkad

“Olles juba kord reisinud, ei lõpe rännak iial, vaid mängitakse üha uuesti ja uuesti meie kõige vaiksemates kambrites. Meeled ei suuda iial unustada rännakuid.” […ja miks peakski?]

Pat Conroy
mark-twain-compressor
“Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn’t do than by the ones you did do. So throw off the bowlines, sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”
Mark Twain